Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Sieraków
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Otwarty nabór partnera - Kształcenie zawodowe młodzieży

Otwarty nabór partnera

w celu wspólnej realizacji projektu w ramach

Poddziałania 8.3.1. Kształcenie zawodowe młodzieży

Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Osi Priorytetowej 8 Edukacja, Poddziałanie 8.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży. Wniosek projektowy składany jest w odpowiedzi na konkurs zamknięty Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Gmina Sieraków, ogłasza konkurs na wspólne przygotowanie i realizację projektu w ramach
Poddziałania 8.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży. Wybór partnera w projekcie następuje zgodnie z art. 33 ustawy wdrożeniowej, w tym wybór partnera spoza sektora finansów publicznych - zgodnie z art. 33 ust. 2-3 ww. ustawy.

I. Cel projektu:

Poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów szkół i placówek kształcenia zawodowego, w szczególności poprzez podniesienie ich kwalifikacji zawodowych

 

II. Działania przewidziane do realizacji w ramach projektu:

  1. Podnoszenie kompetencji lub kwalifikacji zawodowych uczniów/wychowanków szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe poprzez:
  1. staże zawodowe organizowane u pracodawców lub przedsiębiorców;
  2. praktyki zawodowe organizowane u pracodawców lub przedsiębiorców dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych, szkół branżowych I i II stopnia;
  3. realizację projektów z zakresu kształcenia dualnego;
  4. inne formy służące podnoszeniu kompetencji lub kwalifikacji zawodowych uczniów

- dodatkowe zajęcia specjalistyczne umożliwiające uzyskiwanie, uzupełnianie wiedzy i umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych

- kursy przygotowawcze do egzaminu maturalnego

- kursy przygotowawcze na studia (we współpracy ze szkołami wyższymi)

- kursy i szkolenia przygotowujące do kwalifikacyjnych egzaminów czeladniczych i mistrzowskich

- zajęcia prowadzone w szkołach wyższych (zajęcia laboratoryjne, koła, obozy naukowe)

- zdobywanie dodatkowych uprawnień zwiększających szanse na rynku pracy

- programy walidacji i certyfikacji efektów uczenia się prowadzących do zdobycia kwalifikacji zawodowych w tym również kwalifikacji mistrza i czeladnika w zawodzie.

  1. Wyposażenie/doposażenie pracowni lub warsztatów szkolnych w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne umożliwiające realizację podstawy programowej kształcenia w zawodach w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej.
  2. Podnoszenie kompetencji lub kwalifikacji zawodowych nauczycieli kształcenia zawodowego, instruktorów praktycznej nauki zawodu.

 

  1. Doradztwo edukacyjno-zawodowego dla młodzieży, w tym tworzenie Punktów Informacji i Kariery (PIK) oraz podnoszenie kompetencji osób prowadzących doradztwo w przedmiotowym zakresie.

 

  1. Tworzenie/wspieranie wysokiej jakości wyspecjalizowanych ośrodków kształcenia i szkolenia, tj. Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego lub innych zespołów realizujących zadania CKZiU poprzez:
  1. wyposażenie/doposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne do prowadzenia nauczania w zawodach z określonej branży/zawodzie;
  2. rozszerzenie lub dostosowanie oferty edukacyjnej do realizacji nowych zadań;
  3. podnoszenie kompetencji lub kwalifikacji zawodowych nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu zatrudnionych w ww. podmiotach (wyłącznie jako element projektu wskazanego w ppkt. a lub ppkt. b).

 

  1. Projekty kompleksowe służące podnoszeniu kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych oraz przygotowania zawodowego uczniów.

III. Proponowany zakres zadań przewidzianych dla partnera:

  1. Wsparcie merytoryczne i organizacyjne Gminy Sieraków przy realizacji zadań obejmujących przedmiotowy projekt, w szczególności rola doradcza, udział w przeprowadzeniu procesu rekrutacji uczestników do projektu i promocji projektu.

IV. Wymagania wobec partnera:

  1. Partner musi posiadać doświadczenie w świadczeniu na rzecz kształcenia zawodowego oraz dysponować odpowiednim potencjałem osobowym zdolnym do realizacji zadań przewidzianych w projekcie.
  2. Partner musi być podmiotem ekonomii społecznej.

V. Zgłoszenie powinno zawierać:

  1. Opis dotychczasowej działalności kandydata na partnera, uwzględniający jego największe osiągnięcia, zwłaszcza w zakresie realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz działalności związanej z usługami przewidzianymi w projekcie.
  2. Opis koncepcji udziału w projekcie, w szczególności propozycje realizacji działań określonych w pkt. III a)
  3. Wykaz zrealizowanych usług/projektów w zakresie świadczenia usług przewidzianych w projekcie wraz z ich krótkim opisem.
  4. Wykaz osób, którymi dysponuje kandydat na partnera wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia oraz ze wskazaniem czynności, jakie osoby te mogą realizować w projektach.
  5. Deklarację gotowości przygotowania wszelkiej niezbędnej dokumentacji wymaganej do podpisania umowy o dofinansowanie projektu.
  6. Dokumenty potwierdzające status prawny kandydata na partnera i umocowanie osób go reprezentujących.
  7. Oświadczenie, o nie podleganiu wykluczeniu z możliwości ubiegania się o dofinansowanie na podstawie odrębnych przepisów, w szczególności: art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. 2013 r., poz. 885 z późn. zm.); art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 z późn. zm.); art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1417).
  8. Zgłoszenie powinno wpłynąć na formularzu, który stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zapytania.

 

 

 

VI. Opis kryteriów branych pod uwagę w wyborze partnera

  1. Spełnienie wymogów formalnych (oświadczenia o których mowa w pkt V e – V g.)
  2. Opis dotychczasowej działalności kandydata na partnera, uwzględniający jego największe osiągnięcia, zwłaszcza w zakresie realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz działalności związanej z usługami przewidzianymi w projekcie. Max. 30 pkt
  3. Opis koncepcji udziału w projekcie, w szczególności propozycje realizacji działań określonych w pkt. III a). Max. 30 pkt.
  4. Wykaz zrealizowanych usług/projektów w zakresie świadczenia usług przewidzianych w projekcie  wraz z ich krótkim opisem. Max. 30 pkt.
  5. Wykaz osób, którymi dysponuje kandydat na partnera wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia oraz ze wskazaniem czynności, jakie osoby te mogą realizować w projektach. Max. 10 pkt.

VII. Termin składania ofert

Oferty w formacie .doc., docx. lub .pdf należy przesłać do dnia  28.03.2019 roku, do godziny 12:00 na adres

 e-mail: urzad@sierakow.pl.

 

 

 

Burmistrz Gminy Sieraków

WITOLD MACIOŁEK

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 Formularz - otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Poddziałania 8.3.1. Kształcenie zawodowe młodzieży.docx (DOCX, 14.27Kb) 2019-03-06 14:52:18 439 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Daria Waśkowiak 06-03-2019 14:52:18
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Daria Waśkowiak 06-03-2019
Ostatnia aktualizacja: Daria Waśkowiak 06-03-2019 14:52:18